Донецк Форум. Донецкий форум.
   Здесь место есть политике и вздору... Удачи Вам! Я - ваш! Донецкий форум. ;)
 
ДОНЕЦКИЙ ФОРУМ - СПРАВОЧНАЯ ДОНЕЦКА
ИСТОРИЯ КАРТА ПОГОДА ДОНЕЦК ПОД ДНР НОВОСТИ
ПОЕЗДА (ЖД) АВТОБУСЫ ТАКСИ ФОТО ГОСТИНИЦЫ
WI-FI ВЕБ КАМЕРЫ БАЗА 09 ПРОВАЙДЕРЫ ОБЛАСТЬ
КИНОТЕАТРЫ ТЕАТРЫ ФК ШАХТЕР КЛУБЫ КАФЕ
ШКОЛЫ РАБОТА ИНСТИТУТЫ ТАНЦЫ ОБЪЯВЛЕНИЯ
БАНКИ АВТОСАЛОНЫ АПТЕКИ БОЛЬНИЦЫ РАЙОНЫ
МЕНЮ РАЗДЕЛОВ
Вернуться   Донецк Форум. Донецкий форум. > ДОНЕЦК > Донецк > Достопримечательности, интересностиОтвет
 
Опции темы Оценить тему Опции просмотра
Старый 26.06.2014, 12:40   #1
Сообщений: 13,256
Очки репутации: 209,204
Группа: Жители Донбасса
Доп. информация
По умолчанию Чим живе у Донецьку єдиний на сьогодні діючий культурний центр «АртДонбас»

Чим живе у Донецьку єдиний на сьогодні діючий культурний центр «АртДонбас»?

http://ngo.donetsk.ua/articles/chim-...onbas-intervyuАрт-директор художньо-виставкового центру «АртДонбас» Катерина Калініченко сподівається, що за умови політичної стабілізації культурне життя міста може вирватися з лап застарілої системи радянського зразка та стати на шлях оновлення. Наразі ж, після захоплення «Ізоляції» та тимчасового закриття художнього музею, «Арт-Донбас» може залишитися єдиним діючим виставковим центром у Донецьку.
- Чи бували вже випадки, коли художники відмовлялись приїздити та надавати свої роботи через події?
– Справа навіть не в художниках, а саме у роботах, які просто можуть до нас не доїхати. Тому ми були вимушені дуже змінити свій план роботи, який зазвичай складається на рік уперед. У нас з березня все змінено, тому доводиться вигадувати абсолютно нові проекти, під когось підлаштовуватися, бо сьогодні не та ситуація, щоб надто перебирати. Та ми все ж таки намагаємося тримати певний рівень якості, у нас і зараз існує досить серйозний відбір, є друзі й колеги, з якими ми радимося перед тим, як виставляти роботи. Однак, поки ми співпрацюємо тільки з місцевими художниками, далі області навіть не виходимо, тому що не можемо гарантувати безпеку при перевезенні.


Арт-директор «АртДонбас» Катерина Калініченко. Фото: Анна Іващенко

-А чи не траплялося зворотної реакції митців?
– Так вийшло, що протягом усього березня у нас проходила виставка грецького фотографа Костаса Асіміса «Наш Афон». І добре, що вона проходила саме у такий складний час, дуже багато людей були вдячні за чудові фотографії, які заспокоювали та давали надію на краще. Потім ми відкрили виставку «Заквітчана весною Україна», на якій були роботи наших художників, але зібрані з усіх куточків України.
- У березні тут проходила «Виставка однієї картини», присвячена Тарасові Шевченку, коли було зіпсовано його пам’ятник. Не боїтеся проводити такі «українські» виставки в такий час?
– На мою думку, якщо готується якийсь творчий проект, він має право на життя. Безумовно є прихильники, є противники у будь-якого митця, так завжди було. Тому, коли творча група «Івановичі» витратила стільки сил на картину, виконала такий масштаб роботи, витримала тематику, не показати її, злякатися, було б нерозумно. Для мене Тарас Шевченко – це взагалі велике переосмислення, яке прийшло з віком. Я сама не раз проводила великі культурно-мистецьки проекти і навіть запрошувала сюди акторів з Києва, Львова та Луганська, щоб зовсім по-іншому представити цього поета.
- Змінилася кількість відвідувачів у центрі?
– Абсолютно ні. Буде виставка платною чи безкоштовною, прямо кажучи, залежить від того звідки художник: запрошений чи місцевий, бо у нас відсутня стаття витрат на транспортні перевезення. Культура взагалі зараз не дуже фінансується. Відвідувачів, звичайно, поменшало, та це й не дивно у такій ситуації. Проте люди все рівно приходять. Оскільки краєзнавчий та художній музеї закриті, часто телефонують до нас і запитують чи працюємо ми. Навіть у такий час є потреба у красі, можливо навіть більша, ніж завжди.

Сообщение добавлено в 13:38


Еля Христофорова, Максим Скоблинський «Стук серця». Виставка «Схід – справа тонка…»

- Як вважаєте, чи «перекочує» аудиторія з захопленої неформальної «Ізоляції» в «АртДонбас»? Або це не ваші «клієнти»?
– Це залежить від самих людей, від того що їм потрібно, прихильниками якого мистецтва вони є. Ми ж не працюємо тільки з класикою. Ми поки шукаємо себе, оскільки центру лише три роки. Тому, якщо будуть якісь цікаві проекти, ми із задоволенням їх покажемо, не через відсутність «Ізоляції», а тому що нам це цікаво. На самому початку нас часто критикували за те, що «АртДонбас», начебто, сучасна галерея, а в ній все аж занадто «гарно», все «начищено», підлога блищить, але потім, за відгуками відвідувачів, ми зрозуміли, що це абсолютно різні випадки, якщо людина все життя прожила в нетрях, працювала у важких умовах, їй апріорі хочеться бачити щось красиве, відпочити, а щебінка під ногами та промисловий антураж, як в «Ізоляції», цього в неї і на роботі вистачає. Люди, які відвідують «АртДонбас» це абсолютно різношерста публіка, багато залежить від тематики. Наприклад, на виставку про Афон приходили в основному православні, молоді і літні, про Романових – студенти…
- У зв’язку із захопленням і закриттям інших культурних структур чи існує альтернатива вашій галереї сьогодні?
– Ні, альтернативи немає і поки не передбачається. Тим більше, що в нас досить велика територія і ми є комунальним підприємством.
- Місцева влада справляється з утриманням галереї чи допомагають меценати? Чи є серед спонсорів Рінат Ахметов?
– У нас поки є тільки підтримка нашого мера та підтримка мерів інших міст, коли вони нас відвідують, іноді прохають виставити роботи своїх художників. Але якщо до нас приїжджають митці і їх потрібно розселити, або друкувати буклети – для всього цього доводиться шукати спонсорів. Це завжди різні люди. Тому що у кожного мецената своє коло інтересів. Рінат Ахметов абсолютно не допомагав навіть на початку, не дивлячись на те, що ми знаходимося поруч з «Донбас Ареною». Лише в 2012 році відбулася фотовиставка «Зупинимо туберкульоз», за підтримки благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України». Це і все.

Сообщение добавлено в 13:40


Дмитро Іткін «Дай, Джим, на щастя, лапу…». Фото-проект Дмитра Іткіна «Чорне та біле… Black and white»

- Які нові виставки плануються?
– Ми не проводимо персональних виставок, тому переговори йдуть відразу з десятками митців. Зараз готуємо дві виставки одночасно, одна з яких присвячена спорту. Тут, звичайно, буде більше фото-проектів, це фото з конкуру, з «Золотої лілії», з легкоатлетичних якихось змагань; художники зазвичай менше віддають себе темі спорту, тому з ними складніше. А друга тематика, поки ще назву не придумали, – це подорожі по світу. Ми відданні своєму першому завданню: не всі донеччани мають можливість виїхати за межі міста, в сенсі не зараз, а взагалі, припустімо, немає можливості, ми запрошуємо художників з різних міст, щоб вони тут показували свої проекти. У нас були представники Одеської школи, був Харків, Маріуполь, Київ, Івано-Франківськ, Львів, зараз ми пішли далі і хочемо представити європейські пейзажі, тому проводимо переговори і з художниками та фотографами, які побували в різних містах, у них є своє відчуття світу, хтось з художників стажувався в Європі і звідти безпосередньо привіз свої роботи. Ця виставка, гадаю, буде цікава усім. Дві виставки будуть проходити одночасно. Сподіваємося, що після них, політична ситуація нормалізується, бо скоро День міста і 200 років з дня народження Джона Юза. Спеціально до цієї дати готується великий проект заслуженого художника України Тетяни Пономаренко-Лівераш. Вона робить велике полотно з життя Джона Юза – від дитинства до його становлення як промисловця. Крім того, у стадії підготовки ще один цікавий проект – це історія нашого краю.
- Якими бачите перспективи розвитку свого арт-центру і культури у Донецьку взагалі? Чи є в нас шанс вирватися з зачарованого кола запустіння культури?
– При стабільній владі є шанс вирватися, якщо змінити систему самої культури, адже зараз всі працюють як 20-30 років тому. Потрібно однозначно все змінювати, творчі колективи повинні брати участь у різноманітних конференціях, щоб не було одне і те ж з року в рік. Звичайно потрібні і нові кадри, з досвідом роботи в Європі, але додаткового фінансування на це немає.

Тетяна Повіренна
ДД на форуме  
Ответить с цитированием
Реклама
Ответ
РАССКАЖИ О ФОРУМЕ на других сайтах

Опции темы
Опции просмотра Оценка этой теме
Оценка этой теме:

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.
Trackbacks are Выкл.
Pingbacks are Выкл.
Refbacks are Выкл.


Похожие темы
Тема Автор
Супротив сепаратизму в Донецьку?
Підкажіть чи є якись групи? Дайте телефон чи ссилку в лічку.Дякую
delpiero
Донбас - вчора, сьогодні, завтра
Даю деякі думки зі своєї нової книжки. Коротко про історію цього краю. Відносно недавно це був простір для кочівників та їх...
hjvcntg
Донетчани, до вас Миколай сьогодні приходив?
Сьогодні день святого Миколая. До вас приходив вночі Миколай? :ag: Добавлено через 2 минуты День Святого Миколая: все почалося сімнадцять...
Бандерівець!
Дурнєв +1 в Донецьку))
http://www.youtube.com/watch?v=ieCwt8xgJKY http://www.youtube.com/watch?v=BSOhvwGJcu8 http://www.youtube.com/watch?v=C6HhEG_hjqo :ap:
Андрей ОлишевецСоздано на vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot. Донецкий форум.