Сообщений: 2,604
Очки репутации: 30,872
Адрес: г.Хмельницкий
Доп. информация
|
Пол:
Регистрация: 30.12.2011
Получено "спасибо": 2,632
|
|
|
Цитата:
Сообщение от count64
От не пам‘ятаю, але мені здається, що в Донецьку така кутя в маркетах не продавалась. А в Київі одразу на очі потрапила перез Різдвом.
|
Продавалася.Бачила в Горлівці на проспекті Перемоги ще в 2009му.Але багато хто думав,що це звичайна перловка.Варили рисову кашу з фруктами та маком,хтось додавав цукати,мармелад.Така готова каша продавалася на вагу в супермаркеті "Амстор".Для тих,хто звик варити рисову,є і така. 
Сообщение добавлено в 00:18
Як у кожної ґаздині є свій рецепт будь-якої страви, так само відрізняються способи приготування традиційних українських страв у різних регіонах країни.
Кутя по-київськи
Склянку пшениці необхідно замочити на ніч. Вранці відварити до готовності на невеликому вогні.Додати по 100 грам тертого маку, подрібнених горіхів і промитих родзинок.Змішати і додати теплого розтопленого меду.
Кутя по-рівненськи
Пшеницю замочують на ніч, вранці воду зливають так, щоб вода вкривала зерно на два пальці. І тоді пшеницю варять до готовності.Заправляють її горіхами, курагою, родзинками, маком і розтопленим медом.Мак не труть і не замочують.
Кутя по-полтавськи
На Полтавщині в старовину кутю з печі діставала жінка, а потім передавала її в руки чоловіка або дитини, які й ставили страву на покут.
Пшеницю (або пшеничну крупу) заливають на ніч холодною водою в пропорції один до двох, а зранку варять на повільному вогні.Зварену кашу заливають узваром до консистенції густого супу.Узвар повинен бути концентрованим і солодким. Його готують з яблук, груш і чорносливу.І все — ніяких родзинок, маку та інших компонентів.
Інший рецепт схожої куті більш сучасний: потрібно зварити пшеничну крупу і приготувати заправку: товчений мак (попередньо замочений на кілька годин), горіхи, чорнослив або курагу залити теплою водою з медом. Усе змішується з готовою пшеничною крупою безпосередньо перед подачею на стіл і зазвичай виглядає не як каша, а як суп.
Кутя по-закарпатськи:
На Закарпатті теж готують рідку кутю. Відвар з пшениці заливають узваром, додають води, в якій запарюється мак, мед за смаком, мелені горіхи і мелений мак.
Кутя по-лемківськи
У Карпатах поширена лемківська кутя з бобальок.вони готуються так: розтачують прісне дріжджове тісто і вирізують з нього маленькі кульки (діаметром, як 5 копійок).Коли бобальки підійдуть, їх потрібно спекти в духовці на змащеній маслом деці.Пекти бобальки радять за день до Різдва, щоб вони встигли настоятися.Саму кутю готують з бобальок, попередньо змочених водою, тертого маку, горіхів і меду.
Кутя по-луганськи
А от у східній Україні кутю готують з рису.
Рис відварити, мак перетерти з двома-трьома чайними ложками цукру.Змішати охолоджений рис з маком, родзинками, горіхами і медом.Прикрашають таку кутю цукатами.
В Одеській області кутю готують за таким же рецептом, але в неї нерідко додають халву.
Кутя по-донецьки
В Донецькій області готують на Святвечір рисову кутю з вишнями.
Для неї відварюють склянку рису і готують компот з вишень, або ж беруть вишні, консервовані у власному соку (іноді компот замінюють узваром).У готовий рис додають ягоди з компоту, горіхи, заправляють вишневим соком або узваром.
Кутя по-черкаськи
На Черкащині кутю нерідко готують з перлової крупи,яку відварюють, додають розтертий з цукром мак, крупно потовчені горіхи та родзинки, теплий мед. Причому в черкаській куті усіляких смаколиків і заправок повинно бути багато.Іноді в неї додають трохи сушених ягід (в основному, чорниці), щоб підкислити смак.
Кутя по-житомирськи
А ось на Житомирщині готують навіть «п'яну» кутю. Для неї пшеницю або перловку заливають на півгодини холодною водою.Відціджують, заливають окропом і варять до готовності на слабкому вогні.У готову кашу додають розтертий мак, запарені на півгодини родзинки, дрібно мелені горіхи і курагу.Заливається кутя виноградним соком, додається ложка меду й ложка солодкого червоного вина.
Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
|
__________________
Єдиний, хто не втомлюється, – час.
Ліна КОСТЕНКО
|