Донецк Форум. Донецкий форум.
   Здесь место есть политике и вздору... Удачи Вам! Я - ваш! Донецкий форум. ;)
 
ДОНЕЦКИЙ ФОРУМ - СПРАВОЧНАЯ ДОНЕЦКА
ИСТОРИЯ КАРТА ПОГОДА ДОНЕЦК ПОД ДНР НОВОСТИ
ПОЕЗДА (ЖД) АВТОБУСЫ ТАКСИ ФОТО ГОСТИНИЦЫ
WI-FI ВЕБ КАМЕРЫ БАЗА 09 ПРОВАЙДЕРЫ ОБЛАСТЬ
КИНОТЕАТРЫ ТЕАТРЫ ФК ШАХТЕР КЛУБЫ КАФЕ
ШКОЛЫ РАБОТА ИНСТИТУТЫ ТАНЦЫ ОБЪЯВЛЕНИЯ
БАНКИ АВТОСАЛОНЫ АПТЕКИ БОЛЬНИЦЫ РАЙОНЫ
МЕНЮ РАЗДЕЛОВ
Вернуться   Донецк Форум. Донецкий форум. > ИСТОРИЯ > История Украины


История Украины Киммерийцы. Скифы. Сарматы. Киевская Русь. Запорожская Сечь. Гетманщина. УНР. ЗУНР. УССР. ВОВ и Украина. ОУН, УПА, Голодомор 1932-1933...


Ответ
 
Опции темы Оценить тему Опции просмотра
Старый 15.12.2019, 16:15   #1
Сообщений: 26
Очки репутации: 2,283
Доп. информация
По умолчанию Битва на Синіх Водах. Як Україна звільнилася від Золотої Орди

Українсько-литовське військо прогнало татар ще до Куликовської битви. "Монгольське іго" в Україні закінчилося перемогою на Синіх Водах у 1362-му - Велике Князівство Литовське і Руське утвердило свою владу на Правобережжі та Чернігівщині.

Поширення влади литовських князів до Прип’яті й Тетерева створювало досить гарні стратегічні умови для подальшого наступу на Сіверщину та Київщину. Міцна влада Золотої Орди унеможливлювала просування литовців на південний схід.
Але достатньо було "Великій замєтнє" [літописна назва 25-річного міжусобного конфлікту в Золотій Орді] підточити сили татар, як їхній конфлікт із Великим князівством Литовським ставав неминучим.
Геополітичні зручності
У 1359 році помирає хан Бердибек, і в Золотій Орді починаються усобиці, що розколюють й ослаблюють державу. Це була слушна нагода для литовського війська розпочати наступ на Південь.
Вже в часи Сорокарічної війни [боротьба Великого князівства Литовського проти Угорщини і Польщі за спадщину Галицько-Волинського князівства (1340–1382 роки)] відносини татар і литовців, які початково були майже ідилічними, значно погіршилися.
Великий литовський князь Ольгерд - син Гедиміна, батько польського короля Ягайла. У поминальник Києво-Печерської Лаври внесений як "князь великий Ольгерд, наречений у Святому хрещені Дмитрій". Гравюра 1578 року Ординці здійснили низку нападів на землі цього князівства, а литовські правителі у 1358 році навіть запропонували переселити лицарів Тевтонського ордену з Балтики на Поділля задля боротьби з кочівниками.
Розв’язка відбулася 1362-го.
В районі річки Сині Води (нині ріка Синюха в Кіровоградській області, ліва притока Південного Бугу) війська Великого князівства Литовського перестріли чамбули трьох татарських беїв – Кутлубуги (в минулому радника хана Джанібека та правителя "Лівобережної" тьми), Кочубея (правителя "Правобережної" тьми) й Деметрія (правителя тьми в Дністровсько-Прутсько-Дунайському міжріччі).
Так почалася битва, що стала доленосною подією для української історії.
Монголо-татари вишикувалися трьома полками, намагаючись оточити супротивника. Проте Ольгерд використав тактику того ж таки Данила Галицького – розділив військо по фронту на кілька тактичних одиниць. Це дало змогу не тільки збільшити фронт, але й створило можливості для флангових обстрілів степовиків і контратак.
Торговиця на карті України (позначено червоним) - найімовірніше, саме тут відбулася битва, яка звільнила Русь iз-під влади Золотої Орди Напевно, литовсько-українське військо своїми флангами спиралося на якісь природні перепони (пагорби, струмки тощо), які нині годі знайти. Принаймні тільки цим можна пояснити відсутність під час битви обхідних маневрів з боку кочівників.
Варто зауважити, що безумовно ефективна тактика, застосована князем Ольгердом у битві на Синіх Водах, була досить складною для виконання феодальною армією, а тим більше створеною із військових підрозділів різних земель, які не мали досвіду взаємодії в бою.
Тому цілком імовірно, що перша половина 1362 року й була використана литовським князем для навчання вояків.
Вогневий кулак Ольгердового війська - піхотинці-арбалетники, які ховалися за широкими щитами.
Щоб натягнути тятиву арбалета (на Русі зброя називалася "самостріл" або "куша"), сил людських рук було замало. На цій реконструкції арбалетник показаний у момент зведення тятиви: впершись ногою у спеціальне стремено на кінці арбалету, він присідає і чіпляє натяжний гак до шкріяного ременя на поясі.
Після цього воїн виправляється, тримаючи арбалет ногою і тягнучи гак і тятиву угору всією силою іншої ноги і спини. Після зведення зброї він вкладе арбалетний болт, який зараз тримає в зубах, у паз - і пошле палкий привіт ворогам.

Внаслідок Синьоводської перемоги українські землі були звільнені від 122-річного золотоординського іга. Київське, Подільське та Чернігово-Сіверське князівства увійшли до складу Великого князівства Литовського, Руського і Жемайтійського (Волинь мала литовського князя ще з 1340 року).
Й хоча небезпека з боку Золотої Орди продовжувала існувати й періодичні напади степовиків залишалися звичайним явищем, проте відновити свою владу над Україною хани вже не могли.
Belotto вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием
Старый 16.12.2019, 07:24   #2
Сообщений: 613
Очки репутации:
Доп. информация
По умолчанию

И что самое примечательное, не существует ни одной исторической летописи о битве.
Це зрада.
__________________
"Да разве найдутся на свете такие огни, муки и такая сила, которая пересилила бы русскую силу!" - Н.В. Гоголь (Тарас Бульба)
Москаль вне форума  
Ответить с цитированием
Старый 16.12.2019, 08:54   #3
Особый статус
Аватар для Ласковый
Сообщений: 8,789
Очки репутации: 65,414
Группа: Жители Донбасса
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Москаль Посмотреть сообщение
И что самое примечательное, не существует ни одной исторической летописи о битве.
Це зрада.
Тут подвох в ином: это Литва разорвала иго на украинских землях. Сама по себе Украина за всю свою историю сама себя не освободила НИ разу.
__________________
уже не влазят :A1:
Ласковый на форуме  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием
Старый 16.12.2019, 20:26   #4
Banned
Сообщений: 1,760
Очки репутации: 4,979
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от @Belotto Посмотреть сообщение
перемогою на Синіх Водах у 1362-му - Велике Князівство Литовське і Руське утвердило свою владу на Правобережжі та Чернігівщині.

и причем здесь " Украина"? Да еще с заглавной?
Ледачий вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 2 (показать список)
Ответить с цитированием
Ответ
Метки
история

РАССКАЖИ О ФОРУМЕ на других сайтах

Опции темы
Опции просмотра Оценка этой теме
Оценка этой теме:

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.
Trackbacks are Выкл.
Pingbacks are Выкл.
Refbacks are Выкл.


Похожие темы
Тема Автор
Битва за Донецкий аэропорт - мифы и реальность
http://i.piccy.info/i9/f2d818583b4c08b77cddda91aea92bfb/1414086518/41390/817197/da_foto_roman_donik.jpg Уже месяц самые жаркие бои проходят в...
фред
Протистояння Європи та Орди
Як все-таки москалі ненавидять нескорений їм люд на Майдані. Вже більше навіть за грузинів. Закінчується для них бикування на 1/6 суші. Нинішня ...
hjvcntg
Куликовская битва: украинский Сталинград для московско-татарских орд
Куликовская битва: украинский Сталинград для московско-татарских орд У нас уже было немало возможностей убедиться, что вся так называемая...
Петр
«Битва Наций» в Украине !
Приглашаем Вас посетить Второй международный фестиваль исторической реконструкции средневековья «Битва наций», которого весь год с нетерпением...
WestUkraine
«Битва Наций» - Первый международный фестиваль. Скоро!!!
С 30 апреля по 3 мая 2010 года в Хотинской крепости состоится Первый международный фестиваль исторической реконструкции средневековья «Битва Наций»,...
p3rfect0Создано на vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot. Донецкий форум.