Донецк Форум. Донецкий форум.
   Здесь место есть политике и вздору... Удачи Вам! Я - ваш! Донецкий форум. ;)
 
ДОНЕЦКИЙ ФОРУМ - СПРАВОЧНАЯ ДОНЕЦКА
ИСТОРИЯ КАРТА ПОГОДА ДОНЕЦК ПОД ДНР НОВОСТИ
ПОЕЗДА (ЖД) АВТОБУСЫ ТАКСИ ФОТО ГОСТИНИЦЫ
WI-FI ВЕБ КАМЕРЫ БАЗА 09 ПРОВАЙДЕРЫ ОБЛАСТЬ
КИНОТЕАТРЫ ТЕАТРЫ ФК ШАХТЕР КЛУБЫ КАФЕ
ШКОЛЫ РАБОТА ИНСТИТУТЫ ТАНЦЫ ОБЪЯВЛЕНИЯ
БАНКИ АВТОСАЛОНЫ АПТЕКИ БОЛЬНИЦЫ РАЙОНЫ
МЕНЮ РАЗДЕЛОВ
Вернуться   Донецк Форум. Донецкий форум. > ИСТОРИЯ > История Украины


История Украины Киммерийцы. Скифы. Сарматы. Киевская Русь. Запорожская Сечь. Гетманщина. УНР. ЗУНР. УССР. ВОВ и Украина. ОУН, УПА, Голодомор 1932-1933...


Ответ
 
Опции темы Рейтинг: Рейтинг темы: голосов - 4, средняя оценка - 1.00. (1.00 из 5.00) голосов - 4 Опции просмотра
Старый 07.05.2020, 13:44   #3931
Аватар для vgik
Сообщений: 53,380
Очки репутации: 471,377
Адрес: ОМБР
Доп. информация
По умолчанию

Давньоукраїнська доба, давньоукраїнські діалекти, руська й церковнослов’янська писемні мови середньовічної Русі (988–1349)
Відколи Русь за Володимира Святославича прийняла християнство, південнослов’янська за походженням церковнослов’янська мова так само, як скрізь, де вона була в ужитку, прийняла певні прикмети місцевих слов’янських діалектів.

В українському мовному ареалі вона розвилася у «церковнослов’янську мову української редакції» (науковий термін).

Поряд з церковнослов’янською писемністю в світській сфері склалася писемність на основі місцевих слов’янських ідіом [ідіома: стійкий неподільний зворот мови, що передає єдине поняття, зміст якого не визначається змістом його складових елементів], що дала початок новій добі в історії української мови, яку ми називаємо «давньоукраїнською» (стосовно українських земель) або «давньоруською» стосовно усіх земель Русі.

Обидва глотоніми [глотонім – назва мови] «давньоукраїнська» та «давньоруська» – анахронізми [анахронізм (всупереч часу) – назва чи термін, що позначають явище, сучасна назва чи оцінка якого не відповідає уявленням його часу чи словнику тої доби] , оскільки вислів «роусьскыи языкъ» у ранніх середньовічних джерелах стосується лише варягів-скандинавів та їхньої мови, зокрема щодо назв дніпрових порогів у творі «Про управління імперією» візантійського імператора Константина VII Багрянородного середини 10 ст., аналогічно у «Руській правді», де «русин» протиставляється «словенину».

Внутрішньослов’янську мовну ситуацію середньовічної Русі (на Русі жили не лише слов’яни), яка постала, починаючи з прийняття писемності, можна описати приблизно так:

Слов’янськомовні мешканці середньовічної Русі розмовляли своїми місцевими діалектами (про ці діалекти найкраще свідчать найбільш побутові тексти, зокрема берестяні грамоти, які, на жаль, переважно збереглися з неукраїнських земель).

У їхньому суто побутовому письменстві співіснували дві мови:

в сфері релігії – церковнослов’янська мова східнослов’янської (в україномовному ареалі конкретніше: української) редакції. У «найчистішому» вигляді – там, де існували зразкові тексти зі слов’янського Півдня (зокрема з середньовічної Болгарії);

у світській сфері писемна мова на народному підґрунті, якій були притаманні певні риси «койне» [койне (з грецької) – загальновживана мова або така, яка є зрозумілою для багатьох] за зразком мови Києва, наприклад у царині права й адміністрації («Правьда Роуськая» 11–12 ст., Мстиславова грамота 1130).

Усі названі мови зазвичай просто називалися «словѣньскыи языкъ», та вони очевидно вважалися різновидами однієї мови; у деяких жанрах вони вживалися в сильно змішаному вигляді, – зокрема у літописах.

У період Давньої Русі (коли саме, невідомо) вираз «роусьскыи языкъ» перестав означати «мову Русі» у вужчому ранньосередньовічному значенні (скандинавська мова «варягів») і почав означати «мову Русі» в значенні «слов’янська мова жителів руських земель». Перші відомі з джерел приклади словосполучення „роуськыи языкъ“ у значенні слов´янських різновидів належать до 12 ст.

Давньоукраїнський період розвитку місцевої мови тривав приблизно до середини 14 ст.

Мстиславова грамота

__________________
Зегниди в ігнорі до відповіді що зробив Зеленський на посаді президента ?
“Гірше ніж москальські воші можуть бути тільки українські гниди”.
vgik вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием
Старый 07.05.2020, 13:45   #3932
Аватар для фред
Сообщений: 9,755
Очки репутации: 80,988
Группа: Жители Донбасса
Адрес: Донецк, Украина
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Левша Посмотреть сообщение
Де
на бутылкЕ, убогое)
__________________
Генассамблея ООН 19 декабря 2016 года приняла резолюцию, согласно которой
Россия признаётся государством-агрессором, а Крым - временно оккупированной территорией.
фред вне форума  
Ответить с цитированием
Старый 07.05.2020, 13:46   #3933
Сообщений: 26
Очки репутации: 1,784
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от @фред Посмотреть сообщение
Цитата:
Сообщение от Левша
@фред, ну так в какое же слово "трансформировалось" древнеРУССКОЕ слово "ЗАЛОЖИЛ"? Назови его.
Я тебе его уже назвал
То есть ДРЕВНЕРУССКОЕ слово "ЗАЛОЖИ церковь "(построил церковь, основал), у тебя стало "ЗАЛОЖИТИ-ЗАКЛАСТИ"?

Это два разных по смыслу слова. Ярослав Мудрый ЗАЛОЖИЛ - построил, основал церковь, а не ЗАКЛАВ", т.е. не положил. Куда положил?
Левша вне форума  
Ответить с цитированием
Старый 07.05.2020, 13:49   #3934
Аватар для vgik
Сообщений: 53,380
Очки репутации: 471,377
Адрес: ОМБР
Доп. информация
По умолчанию

Середньоукраїнська доба, постання й занепад руської літературної мови ранньомодерної доби (1349–1798)

Згідно з найбільш поширеними науковими традиціями, нова доба української мови, а саме «середньоукраїнська доба» (або, переважно в українській науці: «староукраїнська доба»), починається з пізнього 14 ст., коли після занепаду давньоруських держав (остаточно 1349 р.) українські землі ввійшли в склад Великого князівства Литовського (більшість українських земель, разом з білоруськими) та Королівства Польського (Галицька Русь, Західне Поділля, Белзька земля, Холмська земля) й на відміну від російських земель опинилися в зоні потужних культурних впливів з Західної Європи.

У землях, що належали Польщі, мовою діловодства стала латина, натомість у Великому князівстві Литовському «руська мова» («руський язик») не перестала слугувати мовою адміністрації й судочинства; вона також стала офіційною мовою сусіднього Молдавського князівства.

У царині релігії далі вживалася церковнослов’янська мова (української редакції), яка зі зламу 14 і 15 ст. зазнала реформ за болгарськими й сербськими зразками, що призвело до додаткового збільшення відстані між мовою літургії з одного боку, та народною й канцелярською з другого (т. зв. «Другий південнослов’янський / Другий церковнослов’янський вплив»).

«Руська мова» в діловій сфері була інколи ближчою до української, інколи ближчою до білоруської мови, при цьому в багатьох документах виявляла яскраві риси надрегіональності (адже не всі прикмети народних мов фіксувалися на письмі).

За середньоукраїнської доби в учених колах розвилося усвідомлення різноманіття слов’янських мов («руська» й «московська» мови зазвичай вважалися різними, дивись граматику Arcticae horulae Адама Богорича 1584), хоча погляди про існування лише однієї слов’янської мови з різними діалектами були доволі поширені аж до 19 ст. (ще Я.Коллар 1837 р. писав про діалекти слов’янської мови).

У Московії мову документів з українських земель зазвичай називали «литовською» або «білоруською», лише з часів Петра I «малоросійською».

Упродовж 16 ст. українські й білоруські землі потрапили під вплив Реформації, яка дала величезний поштовх розвиткові української культури загалом та української мови зокрема.

Водночас перші друковані видання, що були призначені для «русинів» (білорусів та українців), починаючи з краківських видань Ш.Фіоля 1491 р., означили запровадження цілком нових форм спілкування, причому друкування «руських» книжок (друки Ш.Фіоля були церковнослов’янськомовними, це саме загалом стосується й друків білоруса Ф.Скорини, 1517), як і в інших спільнотах, суттєво посприяло подальшій розробці надрегіональних і тенденційно одноманітних мовних норм.

З 2-ї половини 16 ст. – зокрема з 1569 р., внаслідок Люблінської унії практично всі українські землі опинилися в складі польської частини новоствореної Речі Посполитої. Тоді польська мова, яку польські інтелектуали лише щойно перетворили на одну з потужних європейських культурних мов ранньомодерної доби, дедалі міцніше впливала на українську (й білоруську), зокрема на ту літературну «руську мову», яка протягом 16 ст. постала на основі традиційної ділової мови.
Приблизно між 1570 та 1670 рр. ця «руська мова» часто була фактично тотожною з польською мовою щодо лексики й синтаксису, проте фонетика / фонологія й флективна морфологія [словотворення] стояли на «руському» підґрунті, а кирилиця підкреслювала цю «руськість» та була її виразним символом.

«Руська мова», що нею користувалися в багатьох жанрах, зокрема і в релігійних (Пересопницьке Євангеліє 1556–1561), була ґрунтовно опрацьованою літературною мовою й як така доволі далекою від справжньої «народної» української (та й білоруської) мови, якою розмовляли мешканці українських земель, і яка віддзеркалена лише в поодиноких творах, наприклад в інтермедіях Я.Гаватовича (1619). Вона таки вважалася світською «простою» мовою (мабуть, калька з німецького «gemeine Sprache»), на противагу церковнослов’янській.

Під тиском польської Контрреформації українські й білоруські інтелектуальні еліти, які зорганізувалися в братських школах, працювали не лише над «руською», але й над «священною» церковнослов’янською мовою. З 2-ї половини 16 ст. саме українські (частково й білоруські) землі стали наймогутнішим центром церковнослов’янської культури, де було створено початки нової доби в історії церковнослов’янської мови (Острозька Біблія 1581 – перша повна друкована церковнослов’янська Біблія), «Грамматіку словенску» та «Лексис, Сирѣчь реченїя, Въкратъцѣ събран(ъ)ны и из слове(н)скаго языка на просты(й) рускі(й) діале(к)тъ истол(ъ)кованы» Л.Зизанія 1596 р. та надзвичайно впливову граматику церковнослов’янської мови М.Смотрицького (1619).

Острозька Біблія
Острозька Біблія. Сторінка із заставкою та ініціалами.

Золотий період руської мови ранньомодерної доби закінчується у часи «Руїни» після козацького повстання на чолі з Б.Хмельницьким. У Гетьманщині (Українській козацькій державі) руська мова надалі функціонувала як мова адміністрації, аж поки російська канцелярська мова не стала її заміняти з 1720-х років.

Українські вчені, зокрема вихідці зі створеного 1632 р. Київського колегіуму (згодом Києво-Могилянської академії), стали провідними культурними діячами в Росії, зокрема й письменниками російського бароко. З 2-ї половини 17 ст. до 1720-х років російська мова загалом була під сильним впливом української (а також польської й білоруської) та українсько-церковнослов’янської.

Проте впродовж 18 ст. сама українська мовна культура в Російській імперії занепадала, збереглися лише рукописи, в яких українська мова зазвичай вживалася в гумористичному контексті. На територіях, що залишилися в складі Речі Посполитої, «руська мова» з 1696 р. офіційно перестала бути мовою адміністрації, загалом вона зберігалася лише у царині катехетики [«катехизистичний метод» – навчальна методика за допомогою навідних питань], гомілетики [теорія і практика створення проповідей] й церковних пісень (це саме стосується земель Угорського королівства).

За середньоукраїнської доби на територіях, де селилися козаки (від Наддніпрянської України до Слобідської України й Кубані), сформувалися, як нові мішані діалекти, вкрай однорідні південно-східні діалекти української мови, які пізніше (у 19 ст.) було взято за основу нової української літературної (стандартної) мови.
__________________
Зегниди в ігнорі до відповіді що зробив Зеленський на посаді президента ?
“Гірше ніж москальські воші можуть бути тільки українські гниди”.
vgik вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием
Старый 07.05.2020, 13:50   #3935
Аватар для фред
Сообщений: 9,755
Очки репутации: 80,988
Группа: Жители Донбасса
Адрес: Донецк, Украина
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Левша Посмотреть сообщение
То есть ДРЕВНЕРУССКОЕ слово "ЗАЛОЖИЛ" у тебя есть "ЗАЛОЖИТИ-ЗАКЛАСТИ"?
Это два разных по смыслу слова. Ярослав Мудрый ЗАЛОЖИЛ - построил, основал церковь, а твое "ЗАКЛАСТИ" это положить.
как правильно
Трахни себя в голову или трахни себя по голове?
__________________
Генассамблея ООН 19 декабря 2016 года приняла резолюцию, согласно которой
Россия признаётся государством-агрессором, а Крым - временно оккупированной территорией.
фред вне форума  
Ответить с цитированием
Старый 07.05.2020, 13:55   #3936
Аватар для Кайзер
Сообщений: 5,064
Очки репутации: 36,328
Доп. информация
По умолчанию

@Левша, теперь дай мне слово. Отдохни немного.

Сообщение добавлено в 14:55

Цитата:
Сообщение от vgik Посмотреть сообщение
Мстиславова грамота
О Мстиславова грамота! Памятник древнерусского языка. Ты ее читал вообще?Цитата:
Се азъ Мьстиславъ Володимирь сынъ, дьржа Русьску землю, въ свое княжение повелѣлъ есмь сыну своему Всеволоду отдати [Буи]цѣ святому Георгиеви съ данию, и съ вирами, и съ продажами, [и вено во...кое]. Да же которыи князь по моемь княжении почьнеть хотѣти отъяти у святаго Георги[я, а] богъ буди за тѣмь и святая богородица, и тъ святыи Георгии у него то отимаеть. И ты, игумене [Исаие], и вы, братиѣ, донелѣ же ся миръ състоить, молите бога за мя и за моѣ дѣти, кто ся изоостанеть въ манастыри, то вы тѣмь дължьни есте молити за ны бога и при животѣ и въ съмьрти. А язъ далъ рукою своею и осеньнее полюдие даровьное, полътретиядесяте гривьнъ святому же Георгиеви. А се я Всеволодъ далъ есмь блюдо серебрьно въ [30] гривнъ серебра святому же Георгиеви; велѣлъ есмь бити въ не на обѣдѣ, коли игуменъ обѣдаетъ. Да же кто запъртить или ту дань и се блю[до, да судить ему богъ в день пришьствия с]воего и тъ св[ятыи Георгии].
Теперь смотри сколько в ней русских слов:

__________________
.....
Согласно книгам историков из университетов Кембриджа, Оксфорда, Гарварда и Бостона, история России начинается в Киеве в 10 веке.

Последний раз редактировалось в 14:13.
Кайзер вне форума  
Ответить с цитированием
Старый 07.05.2020, 13:57   #3937
Аватар для фред
Сообщений: 9,755
Очки репутации: 80,988
Группа: Жители Донбасса
Адрес: Донецк, Украина
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Кайзер Посмотреть сообщение
@Левша, теперь дай мне слово. Отдохни немного.
Руку поменял)))
Эй, кайзер! А почему ты считаешь что это ваш язык а не трансформированный за 1000 лет наш?)
__________________
Генассамблея ООН 19 декабря 2016 года приняла резолюцию, согласно которой
Россия признаётся государством-агрессором, а Крым - временно оккупированной территорией.
фред вне форума  
Ответить с цитированием
Старый 07.05.2020, 14:03   #3938
Аватар для Кайзер
Сообщений: 5,064
Очки репутации: 36,328
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от @фред Посмотреть сообщение
А почему ты считаешь что это ваш язык а не трансформированный за 1000 лет наш?)
А потому, что слово "СЕРЕБРО" уже 1000 лет остается без изменений - с самого Киева, с самого 11 века.
Как было "СЕРЕБРО" так и осталось.
Как было в староболгарском "СЪРЕБРО" так и осталось.

Слово "СЕРЕБРО" есть только в Русском языке:

__________________
.....
Согласно книгам историков из университетов Кембриджа, Оксфорда, Гарварда и Бостона, история России начинается в Киеве в 10 веке.
Кайзер вне форума  
Ответить с цитированием
Старый 07.05.2020, 14:09   #3939
Аватар для фред
Сообщений: 9,755
Очки репутации: 80,988
Группа: Жители Донбасса
Адрес: Донецк, Украина
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Кайзер Посмотреть сообщение
А потому, что слово "СЕРЕБРО" уже 1000 лет остается без изменений - с самого Киева, с самого 11 века.
Как было "СЕРЕБРО" так и осталось.
И все? Та надпись на монете, которая читается как "СЕ СРЕБРО" и все твоё доказательство?
Меняй руку, с твоим клоном и то интересней...
__________________
Генассамблея ООН 19 декабря 2016 года приняла резолюцию, согласно которой
Россия признаётся государством-агрессором, а Крым - временно оккупированной территорией.
фред вне форума  
Ответить с цитированием
Старый 07.05.2020, 14:24   #3940
Аватар для Кайзер
Сообщений: 5,064
Очки репутации: 36,328
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от @фред Посмотреть сообщение
И все? Та надпись на монете, которая читается как "СЕ СРЕБРО" и все твоё доказательство?
На монете Владимира написано :ВЛАДИМИРЕ СЕРЕ(БРО)На монете Святополка написано: А СЕ ЕГО СЕРЕБРОСообщение добавлено в 15:19

Цитата:
Сообщение от @фред Посмотреть сообщение
И все? Та надпись на монете, которая читается как "СЕ СРЕБРО" и все твоё доказательство?
Теперь "Изборник Святослава от 1073 года"Сообщение добавлено в 15:24

Цитата:
Сообщение от @фред Посмотреть сообщение
И все? Та надпись на монете, которая читается как "СЕ СРЕБРО" и все твоё доказательство?
И Мстиславова грамота 1132 года - в ней тоже есть РУССКОЕ слово "СЕРЕБРО":Сообщение добавлено в 15:24

Цитата:
Сообщение от @фред Посмотреть сообщение
И все?
А теперь покажи слово "СРIБЛО" в Киеве 11-12 ст.
__________________
.....
Согласно книгам историков из университетов Кембриджа, Оксфорда, Гарварда и Бостона, история России начинается в Киеве в 10 веке.
Кайзер вне форума  
Ответить с цитированием
Старый 07.05.2020, 14:30   #3941
Аватар для фред
Сообщений: 9,755
Очки репутации: 80,988
Группа: Жители Донбасса
Адрес: Донецк, Украина
Доп. информация
По умолчанию

@Кайзер, а с чего ты решил что оно ваше а не суржик того места, где монеты чеканились?
__________________
Генассамблея ООН 19 декабря 2016 года приняла резолюцию, согласно которой
Россия признаётся государством-агрессором, а Крым - временно оккупированной территорией.
фред вне форума  
Ответить с цитированием
Старый 07.05.2020, 14:35   #3942
Аватар для Игорь Шевченко
Сообщений: 728
Очки репутации: 12,825
Адрес: KHERSON
Доп. информация
По умолчанию

Кайзер вчи мову , а то не переможешь.
Который- котрий(можно и який), но все же.
Мы если не совсем упоротые все здесь двумовные, даже на слух, за версту можем отличить укр.от рус.
__________________
https://en.wikipedia.org/wiki/Putin_khuilo!

Рассел Эрик Фрэнк - Оса
Всё чем могу ,остальное позже.
Игорь Шевченко вне форума  
Ответить с цитированием
Старый 07.05.2020, 14:55   #3943
Аватар для Кайзер
Сообщений: 5,064
Очки репутации: 36,328
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от @фред Посмотреть сообщение
а с чего ты решил что оно ваше а не суржик того места, где монеты чеканились?
А потому, что даже суржик это вообще не мова, а русские слова произносимые на украинский лад и плюс некоторая часть украинских слов.
Лингвистика не знает никакой суржика до 18 века.

Сообщение добавлено в 15:55

Цитата:
Сообщение от @Игорь Шевченко Посмотреть сообщение
Который- котрий(можно и який), но все же.
Знание мовы не окажет никакой пользы для чтения грамот Руси.
В грамоте Мстислава написано по-русски - КОТОРЫЙ, СЕРЕБРО, ДАЛ, МОЛИТЕ и др.

Сообщение добавлено в 15:55

Цитата:
Сообщение от @фред Посмотреть сообщение
а с чего ты решил что оно ваше
Слово "СЕРЕБРО" есть только в Русском языке:

__________________
.....
Согласно книгам историков из университетов Кембриджа, Оксфорда, Гарварда и Бостона, история России начинается в Киеве в 10 веке.
Кайзер вне форума  
Ответить с цитированием
Старый 07.05.2020, 15:02   #3944
Аватар для Игорь Шевченко
Сообщений: 728
Очки репутации: 12,825
Адрес: KHERSON
Доп. информация
По умолчанию

(Знание мовы не окажет никакой пользы для чтения грамот Руси).
Не научный подход,ты нэвиглос, хоть и профессор.
__________________
https://en.wikipedia.org/wiki/Putin_khuilo!

Рассел Эрик Фрэнк - Оса
Всё чем могу ,остальное позже.
Игорь Шевченко вне форума  
Ответить с цитированием
Старый 09.05.2020, 09:00   #3945
Аватар для Кайзер
Сообщений: 5,064
Очки репутации: 36,328
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от @vgik Посмотреть сообщение
яка є зрозумілою для багатьох] за зразком мови Києва, наприклад у царині права й адміністрації («Правьда Роуськая» 11–12 ст.
Грамотеи, какие же грамотеи! Не "РоуськаЯ правда, а "РоуСЬСкаЯ". Нет такой "Руська правда", есть "РоуСЬСкаЯ правда".
Смотри на русские слова в "Русьской правде".__________________
.....
Согласно книгам историков из университетов Кембриджа, Оксфорда, Гарварда и Бостона, история России начинается в Киеве в 10 веке.
Кайзер вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием
Ответ
Метки
история

РАССКАЖИ О ФОРУМЕ на других сайтах

Опции темы
Опции просмотра Оценка этой теме
Оценка этой теме:

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.
Trackbacks are Выкл.
Pingbacks are Выкл.
Refbacks are Выкл.
Создано на vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot. Донецкий форум.