Сообщений: 518
Очки репутации: 9,423
Доп. информация
|
Регистрация: 04.03.2015
Получено "спасибо": 269
|
|
|
Цитата:
Сообщение от Марксист
А это не из Слова о полку Игореве? -
и это -
1185-й год, если не ошибаюсь.
Русского языка в современном понимании тогда просто не было.
Сообщение добавлено в 22:36
Я, конечно, не знаток украинского, но в статье ряд спорных утверждений, на мой взгляд.
Например, это -
Дело в том, что как это будет звучать по-русски или по-английски, устанавливать будут носители этих языков, а вовсе не Владимир Вятрович.
Если россияне скажут, что по-русски "Днепр", то хоть из штанов выскочи, монополия на русский язык принадлежит России, она устанавливает правила.
Так же как на английский (GB) - великобританцам.
Мoscow, например, а не Moskva.
Скорее всего повторится история с "в/на Украину".
А вот здесь явно неправомерно слово "обычно", которое притянуто за уши. Уместнее "иногда" -
|
Шановні росіяни! Можливо, я дам пояснення трошечки незв’язно, але, той хто має голову, а не башку на плечах, сподіваюсь що вхопить мою думку.
Теги:
- Град
- руССкая земля
- Киев
- Дпепр
- а головне – росіяни не розуміють руської мови
+ Оффтоп По-перше: - самі росіяни погоджуюся – «Слово о полку» - добре виготовлений фальсифікат, укладений на прикінці 18 століття. (перша публікація – 1800 рік)
А це вже висновки не мої, але з якими я цілковито погоджуюсь: Мета появи цього твору
- пов’язати одним ланцюгом терени Руси з майбутньою територією раїськи, мовляв: бачите, руські князі ще в той час ходили до Дону й Волги (згадується Рязань - Тьмутаракань, Сурож, карпати, Дунай, Крим).
- А раз так, то велікоруССкие землі від карпат, Дунаю, Криму - до Волги, та й край.
Ось і виправдання – ми повертаємо руССкую землю.
Це все брехня. Інтереси Руси на сході, охоплювали ті терени, де річки́ втікають до Дніпра і Двіни. А земля, де ріки вливалися до Волги і Дону – русь не обходила.
Ще одне – у «слові про похід Ігорів» маємо цікаву зачіпку, - з’являються якісь «русичі». Історики й освічені люди добре знають що таке Русь, ру́син, ру́синка, русини́, руський на́рід, а ось що таке «русичі» - за́гадка.
Град:
Лише у 18 столітті, на теренах Московського царства, потім імперії, спершу з’являються «бурги», трохи пізніше – «гради»
До того на майбутньой раїські переважали всілякі «Тотьми», Самари, «Сарисин» -який став Царицин, Тула – від ханші Тайдули, Наровчат, та інші питомі «руССкие» назви ординських залог – що й витворили згодом роісян. Про м. Володимир мещерського улусу орди, дивіться далі.
Приклад, коли виник мабуть перший ГРАД у руській землі:
1245 – Возвяголь, 1432 – нове поселення Взвяголь, у 1507 князь Острозький (доречи – єдині Рюриковичі на той час) отримав дозвіл на будівництво замку і закладання міста – («МІСТО садити, а не Град городить» як свідчать документи.)
А вже у 1795 році, коли сюди добралися кацапськи лапи, з’являеться нова назва НовоГРАД – Волинський. Хто ще не утямив – назву затверджували російські царі. Навіть будь яке саме нікчемне село на всіх теренах імперії повинно було чекати чергу, поки її назву не затвердить самодержець.
На останок цікавинки:
Нещодавно, підходить чоловічок, років 60-ти у самому центрі міста, та й питає:
– «Скажите пожалуйста, а что такое «Ґалявина»? Вимова чисто москальська з під@р@стичним коливанням, як мовять «чистые великороссы» та ще промовці на телеканалі «Інтер» та «Україна»
Я пояснюю москалику, що російською це перекладається як – поляна у лісі, і питаю – а звідки Ви приїхали до Києва? Воно мені відвітує, та ще з неабиякою пихатістю:
- «Вы что, я ни от куда не приехал - Я коренной киевлянин!!!»
Я й отетерів.
Так ось «коренные КИЕВЛЯНЕ» - більше 1000 років мешканці нашого міста кличуть себе КИЯНИ (це до напису у «Слові» - КїєвЂ) – це ще раз свідчить про те, хто писав «Слово».
А з Дніпром, ми якось самі дамо собі раду.
Владимер
Дуже часто на старих картах і текстах московитів, зустрічаю назву міста Володими́р, у такому напису: - Владимер.
Дивно, але це пряме свідчення що:
1 ) Або вони підтверджують, що хочуть володіти не Миром, а Мерєю (Меря справічні мешканці, тубільці)
2) Або хай погоджуються, що вони не розуміють руську мову
- Хай будь який росіянин пояснить мені, як утворилось слово тетрадка
- А я поясню йому, звідки з’явився зошит
Таких прикладів – тьма. (навмисно вставляю це слово, щоб росіяни (ординці) його розуміли)
Руська мова
+ Оффтоп Я завжди посміхаюся, коли російськомовні тичуть у текст, що був укладений у часи середньовіччя, будь-то в Києві, чи в московському князівстві й кажуть: - видиш, почти все понятно – это и есть руССкий язык, которым пользовались и в Киеве, и в Москве.
Та воно й не дивно, бо «руССкий язык» походить від церковнослов’янської мови, яка в ті часи була за писемну і у Русі і в північних християнських улусах Орди, так само, як латинь була писемною мовою по всій західній Європі. Та тільки писемними були менш ніж відсоток населення, а розмовляли – хто як.
На Русі – руською
В орді – у кожного з племен тубільцев своя (Меря, Весь, Мурома, Марійці, Мещера), та з 1237 додалися ще зайди, що прийшли з Батиєм – тюркські племена (Кияти, Наймани, Киреїти, Меркити, Татари, Барини).
Ось з купи цього «винегрету» й витворилися московські слов’яни, а з часом (16-17- 18 вік) коли московити захопили у Орді владу – почав домінувати так званий руССкий язик.
Та ще: до кінця 15 століття офіційною мовою діловодства навіть у Москві слугувала уйгурська мова – офіційна мова Орди.
Руська мова – це та мова, якою ми сьогодні кличем Українську. Чому так сталося – то інша річ.
|
__________________
Всі московські князі і царі до Петра – Чингісиди.
|